O nas

Szanowni Państwo,

Firma Merito istnieje na rynku dewocjonaliów od 2005 roku. Początkowo zajmowaliśmy się sprzedażą literatury religijnej, obrazów z wizerunkami świętych oraz różańców. Z biegiem czasu do naszej oferty dołączyły również inne dewocjonalia oraz artykuły wyposażenia kościołów, a także szereg dekoracji doskonale prezentujących się w każdym domu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w 2009 roku otworzyliśmy sklep internetowy Meritohurt.pl. Była to druga w Polsce działalność tego typu przez co staliśmy się pionierem w sprzedaży dewocjonaliów online. Kilka lat doświadczenia i przysłuchiwanie się opiniom odbiorców zaowocowało nie tylko rozwojem naszej działalności, ale przede wszystkim pozwoliło nam na zbudowanie z naszymi klientami relacji opartych na zaufaniu i zrozumieniu potrzeb zmieniającego się rynku. Obecnie obsługujemy około 200 sklepów i sanktuariów w całej Polsce. Nasze produkty trafiają również poza granice kraju między innymi do Kanady, Australii, Niemiec, Irlandii, a także na Słowację. Permanentnie przyglądamy się branży dewocjonaliów, nieprzerwanie dołączamy do naszej oferty szereg nowości, które trafiają w gust zarówno osób duchownych jak i świeckich. Od 2012 roku uczestniczymy w targach sakralnych Sacroexpo będących największą tego rodzaju inicjatywą w Europie. Nasze produkty wyróżniają się bardzo wysoką jakością, a bogaty asortyment pozwala znaleźć wśród nich dokładnie to, czego właśnie szukają klienci.

Znaczące miejsce w naszej ofercie zajmują artykuły wyposażenia kościołów. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy zatem figury i obrazy świętych oraz osób związanych z życiem kościoła, krzyże wykonane z drewna lub metalu, a także klęczniki i tapicerkę oraz wiele innych produktów niezbędnych w każdej parafii. Staranne wykonanie produktów upiększy wnętrze świątyni i doskonale wpisze się w panujący w jej wnętrzu klimat. Wśród naszych propozycji nie brakuje artykułów potrzebnych podczas celebracji mszy świętej, które stanowią także wyśmienity pomysł na prezent dla kapłanów. Naczynia liturgiczne, bielizna kielichowa, ikony oraz kunsztownie wydane egzemplarze Pisma Świętego i książek religijnych to produkty towarzyszące kapłanom i osobom duchownym każdego dnia w pracy duszpasterskiej.

W asortymencie naszej hurtowni znajdują się również dewocjonalia produkowane z myślą o osobach świeckich. Warto podkreślić, że szczególnie dużą popularnością cieszą się różańce wykonane między innymi z drewna, koronki, czy kamieni półszlachetnych, do których można dopasować odpowiednie pudełko lub etui. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają breloki chrześcijańskie, zawieszki do telefonów komórkowych, naklejki-rybki na samochód, a także figurki aniołów cieszące się ogromnym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych. Wyjątkową rolę w ofercie Merito zajmują artykuły pamiątkowe stanowiące idealny prezent zarówno dla osób duchownych, jak i świeckich. Pamiątki sakramentów w postaci dewocjonaliów lub albumów bogatych w treść i jednocześnie umożliwiających wklejenie fotografii to podarunki, które towarzyszą obdarowanemu przez całe życie i przypominają niezwykle radosne i uroczyste momenty. W 2010 roku jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy do naszego asortymentu personalizowane obrazki srebrne. Dołączana do nich grawerowana tabliczka z dedykacją sprawiła, że doskonale znane do tej pory produkty zyskały zupełnie nowe oblicze ciesząc się wyjątkową sympatią klientów i obdarowywanych przez nich osób. Myśląc o duchowej stronie życia nie zapominamy także o codziennych, małych przyjemnościach, wzbogacając asortyment o produkty z Leśniowa. Wykonane w oparciu o tradycyjne receptury słodycze ucieszą każdego, małego i dużego łasucha.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą. W przypadku jakichkolwiek niejasności pozostajemy do Państwa dyspozycji.